פירוש שמות

פירוש שמותעל פי הקבלה כח האותיות והשמות נגזר ממשמעותה של כל אות בשם הפרטי שלך ובצירופים שביניהם, ובשם ההורים שלך.
על פי הקבלה, לכל ואת יש תדר אנרגטי וצירוף האותיות ביחד עם משמעות האות יוצר שם בעל ייחודיות. בתוך השם נמצא הכח הרוחני שבו הוא קיבל. הברכות, הפוטנציאל, הכשרונות, היכולות, האופי, וגם המשימות שהוא עתיד לקחת על עצמו בעולם הזה. בו זמנית, בשם מתגלים גם  האתגרים שאיתם הוא יתמודד, והחולשות והקשיים שיעמדו בדרכו בדרך לייעוד שלו.

מי קובע את השם?

ההורים בוחרים שם לתינוק, למעשה על פי הקבלה, האם מקבלת את שם התינוק מיד לאחר הלידה. והילד גדל עם הכישורים  הטבעיים שלו, בהתאם לשמו. ועם הזמן הוא מזדהה עם תכונות השם שלו (במודע או שלא במודע).

למעשה, האותיות הן קודים אנרגטיים, כל צירוף אות נותן קוד חדש, תדר שונה שמכיל פוטנציאל קוסמי גם לחיוב וגם לשלילה. הכח הרוחני שנמצא בתוך אות, הניקוד, וההגייה מעניק לה את הגוון הייחודי שלה.

לפי כח האותיות והשמות שם האדם משפיע על גורלו ועל מציאות חייו. הצירוף האנרגטי של האותיות והציפיות המסתתרות מאחורי השם, יכולות לקבוע את נטיותיו ונתיב חייו את תכונותיו חוזקותיו וחולשותיו.

דוגמאות פשוטות – לפי כח האותיות והשמות

האות “ל” למשל, מעידה על רצון להתחבר מעלה ללא ולרוחניות, (היא שולחת יד מעלה) ורצון ללמידה תמידית.
החיריק מתחת לאות אינו מעניק לה יציבות מעליו האות מתנדנדת ללא יציבות וכך האדם ששמו מתחיל באות עם הניקוד –חיריק. ועם צירפנו את האות “ל” עם הניקוד חיריק ייתכן והאדם הזה ייתקשה ביציבות בהרבה תחומים בחייו, אבל האות “ל” של למידה והנטיה שלו כלפי ידע מלמעלה, ידע רוחני יכולה להעניק לו כח שאין לאחרים.
האות “י”, ‘על קוצו של יוד’ אנחנו אומרים זה מייצג את האות הזו, פרפקציוניזם, כתכונה עיקרית ביקוריות כלפי עצמו וכלפי אחרים, דומה לקלף הנזיר בטארוט, התיקון להפסיק לבקר את הזלת ולשפר את עצמו. ובכך כבר ניתחנו את השם הקצר – לי.

צירופי אותיות – לפי כח האותיות והשמות

האות הראשונה היא הדומיננטית, והשניה פחות דומיננטית, בהשפעתן על האישיות.
למשל, יאיר, שמתחיל באות “י” ויש לו עוד אות “י” בשם יהיה ביקורתי (בפוטנציאל) יותר מאשר לירון. ולמה ישנה ההערה ‘בפוטנציאל’ ? כי תמיד ישנו מקום לעבודה עצמית ולשיפור תכונות אופי וגם השפעה של גורמי אישיות של הסביבה וההורים וכו’.

מידע נוסף שיכול לעניין אותך